LIVE             051300300   0802255         Frekvence
   KORONAVIRUS

OBVESTILO! Od ponedeljka dalje zaprte VSE ŠOLE IN VRTCI po Sloveniji!

V državi je 89 potrjenih okužb z novim koronavirusom

 SLEDI ››    Dominko Prčič razkriva nasvete za pot okoli sveta
Spremljamo aktualno dogajanje glede koronavirusa pri nas
Do 14. ure je v Sloveniji že 89 oseb okuženih z novim koronavirusom, testirali pa so 3058 oseb.

Morda vas zanima tudi:
Obljubila, da bo zbrani milijon namenila zdravljenju bolnih otrok, pa je storila nekaj nizkotnega


V celjski regiji so našteli tri okužene, v koprski tri, v ljubljanski 44, v mariborski sedem, v murskosoboški tri in v novomeški 20. Pri tem sta bila dva večja skupka okužb v Metliki (11) in Ljubljani (17). Za 32 oseb epidemiološka služba še ugotavlja, kje so se okužili, 21 pa se jih je okužilo v tujini.

Premier, ki opravlja tekoče posle, Marjan Šarec je naložil ministrstvoma za zdravje in izobraževanje, da pripravita vse potrebno, da se s ponedeljkom zaprejo vse vzgojno-izobraževalne ustanove.


"To je ukrep, ki ga bo verjetno v prihodnjih dneh ali tednih potrebno sprejeti. To je ukrep, ki ga lahko sprejmeš samo enkrat. Sprejeti ga je potrebno v pravem trenutku, da omejiš dodatno širitev virusa. O tem se resno razmišlja, preigravajo se scenariji," je za Radio Slovenija povedal minister za zdravje, ki opravljala tekoče posle Aleš Šabeder.

KAJ SE ŠE DOGAJA PO SLOVENIJI? KAKŠNI SO UKREPI?




Na UKC Ljubljana so potrdili šest okužb, pet okuženih je iz ginekološke klinike, eden pa s stomatološke. Zaradi okužbe so na ginekologiji do preklica prepovedali navzočnost očeta pri porodu, omejeno pa je tudi delovanje stomatološke klinike.



Na meji z Italijo se bo začela izvajati kontrola vstopa z Italijo, izvajali pa jo bodo pri osebah, ki niso slovenski državljani oziroma v Sloveniji nimajo prijavljenega stalnega ali začasnega prebivališča. Za ta ukrep se je vlada odločila, da bi zmanjšala tveganje za širjenje bolezni covid-19 na območju Slovenije in okrepila varovanje zdravja prebivalcev Slovenije.

Na "mejni črti oziroma v bližini mejne črte" med Slovenijo in Italijo bodo preverjali, ali imajo potniki iz Italije potrdilo o negativnem izvidu na novi virus sars-cov-2, ki jim ga je izdal pristojni organ. Potrdilo bo moralo biti v slovenskem, angleškem ali italijanskem jeziku in ne bo smelo biti starejše od treh dni. Osebi, ki ne bo imela ustreznega potrdila, se bo lahko prepovedal vstop v Slovenijo. Kontrola vstopa se ne bo izvajala za tovorni promet.



Na brniškem letališču velja prepoved pristajanja letal z ogroženih območij, pričeli pa bodo tudi z merjenjem temperature potnikom.

Andrej Šter iz zunanjega ministrstva je dejal, da MZZ Slovencem odsvetuje potovanja v ZDA, "saj ne vemo, kaj bo, ko se bodo hoteli vrniti". Vsem, ki so tam, pa je svetoval, naj čim hitreje kupijo letalsko karto in se vrnejo domov.  Razglasitev pandemije in epidemije je po njegovih besedah dovolj za sprožitev postopkov, če agencije ne želijo vrniti denarja pri odpovedi potovanj. 
---
Ključne besede: korona, virus, koronavirus, slovenija, šole, meja, otroci
 SLEDI ››    Dominko Prčič razkriva nasvete za pot okoli sveta