LIVE           051300300   0802255         Frekvence

V Radencih skoraj 7.000 tekačev

V teku s kužki se je letos prvič pomerilo 53 tekačev s svojimi ljubljenčki
Ključne besede: maraton, Radenci, tekači, treh, src
Na 39. Maratonu treh src sta slavila Kenijca Moses Kipruto Kibire in Hellen Jepkosgei Kimutai. Najhitrejši Slovenec na 42 km, Martin Ocepek, se je uvrstil na 4. mesto, med Slovenkami pa je zmago na najdaljši trasi slavila Katja Kegl Vencelj, ki je v cilj pritekla 4.   Letos je bil tek na 21 km tudi trasa državnega prvenstva, kjer je na najvišje stopničke stopil Janez Mulej in s tem postal državni prvak, med ženskami pa je najvišjo lovoriko osvojila Jasmina Pitamic. V sedmih že tradicionalnih disciplinah in v letošnji novosti - Teku s kužki, se je skupno preizkusilo skoraj 7.000 udeležencev: 3100 tekačev, več kot 2000 pohodnikov, 1.150 otrok in 121 udeležencev nordijske hoje. Organizatorji so zadovoljni tudi z udeležbo v letošnji novi disciplini, ki je štela 53 tekačev s svojimi ljubljenčki, ki jih je bilo kar 55.     Povprečna starost tekačev je znašala skoraj toliko kot tradicija maratona - 38 let, teka pa se je udeležila zvesta in najstarejša udeleženka teka, 85-letna Kazimira Lužnik, ki je uspešno premagala 21 km razdaljo. Najzahtevnejše, 42-kilometrske preizkušnje, se je kot najstarejši udeležil 76-letni Vladimir Savić iz Postojne, bučen aplavz pa je požel tudi 19-letni domačin, Maj Zemljič, ki se je družbi prekaljenih tekačev na progi maratona pridružil kot najmlajši.