V prestolnici bo od 19. januarja do 8. februarja potekal ljubljanski festival kulturno-umetnostne vzgoje Bobri.
Na letošnjem festivalu Bobri bo triinsedemdeset producentov pripravilo sto šestinšestdeset dogodkov, ki se jih bo lahko udeležilo več kot petnajst tisoč obiskovalcev.
Festival Bobri bodo začeli v soboto, 19. januarja, v Slovenskem mladinskem gledališču, s premiero predstave o malem modrem osliču Ariolu (Slovensko mladinsko gledališče), junaku istoimenskega stripa za otroke, v režiji Matjaža Pograjca. Predstavi bodo v spodnji dvorani Mladinskega sledile delavnice in bobrov plesni žur v živalskih maskah.
Prav tako bo plesno obarvana
sklepna prireditev Bobrov, ki bo tudi tokrat potekala
8. februarja v Centru urbane kulture Kino Šiška. Na prireditvi z naslovom
Plesni stroj BUM BAM(Slovensko mladinsko gledališče, Center urbane kulture Kino Šiška) v režiji Tjaše Črnigoj se bodo na odru zvrstili številni slovenski vrhunski profesionalni plesalci, ki bodo ob živi glasbi predstavili različne plesne sloge. Pri plesnih točkah se jim bo pridružilo tudi občinstvo. Prireditvi bodo sledile delavnice, ki jih bodo, enako kot otvoritvene, skupaj z mentoricami iz združenja Sezam ter Javnega zavoda Mala ulica pripravile mlade slovenske plesalke. Dogodek je finančno podprla Zavarovalnica Triglav.
Na spletni strani
Bobrov boste našli tudi celoten program festivala in vseh obfestivalskih dogodkov.