LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Zlati mladi rokometaši

Mladi slovenski rokometaši so mladinski evropski prvaki
Ključne besede: Slovenski rokometaši, zlato, evropsko prvenstvo, Zlatorog
Slovenski rokometaši so v polni dvorani Zlatorog v Celju včeraj z 31:30 premagali favorizirano Francijo. Slovenija je tako na domačih tleh prvič osvojila zlato na EP-ju do 20 let v rokometu.   V dramatičnem finalu mladinskega evropskega prvenstva so Slovenci v 2. polčasu prešli v vodstvo in v napetih zadnjih minutah ohranili prednost za zgodovinsko zlato. Veliki junak finala in prvenstva je bil Grega Ocvirk s kar 11 goli, dosegel je tudi na koncu zmagoviti 31. gol Slovenije. Ob tem sta se v ključnih minutah izkazala vratar Gašper Dobaj s 6 obrambami v 2. polčasu in krožni napadalec Kristjan Horžan, ki je 5 od 6 golov dosegel v drugem delu finala.   Slovenija je v skupinskem delu premagala Norveško s 27:19, Izrael z 28:24 in Srbijo s 27:23. V prvi tekmi drugega dela so mladi rokometaši najprej izgubili proti Nemčiji z 22:26, v odločilnih tekmah za preboj v finale pa so premagali Islandijo in Portugalsko.   Sprejem za zlate rokometaše bo danes ob 19. uri pred ljubljanskim Magistratom.    V včerajšnji tekmi za tretje mesto je Nemčija premagala Portugalsko z 29:26.