LIVE           051300300   0802255         Frekvence

PETA ZMAGA: Slovenski košarkarji v Instanbul odhajajo neporaženi!

Z zmago nad Francozi osvojili prvo mesto v skupini
Ključne besede: Eurobasket 2017, Helsinki, košarka, Evropsko prvenstvo
Slovenski košarkarji so danes dokazali, da so ekipa, ki se je ne sme podcenjevati. V zadnji tekmi na Finskem proti Franciji so imeli dominacijo na igrišču praktično celotno tekmo in so ob polčasu vodili s 17-imi točkami razlike, v tretji četrtini pa so vodstvo le še povišali in vodili za kar 29 točk. Ko je slabe tri minute pred koncem tekme Dragič odhajal z igrišča so slovenski navijači glasno vzklikali MVP. Na današnji tekmi je dosegel 22 točk in si s tem prislužil naziv najboljšega strelca. Drugi najuspešnejši strelec naših na današnji tekmi je najmlajši med reprezentanti, 18-letni Luka Dončič, ki je prispeval 15 točk. Izid na koncu je bil 95:78.Poslušaj avdioGoran Dragić po tekmi:Poslušaj avdioLuka Dončić o zmagi:Poslušaj avdioEdo Murić o zmagi:Hartwall Arena je bila danes polna finskih šolarjev, ki so se že vnaprej morali odločiti za katero ekipo bodo navijali. Na tekmo so prišli opremljeni s francoskimi in tudi slovenskimi zastavicami, ki so jih izdelali sami. Naučili so se celo navijanja in simpatično vpili: ''Dejmo Slovenci!'' V dvorani je bilo tudi nekaj slovenskih navijačev, ki so celotno tekmo proti Franciji spremljali na nogah.Slovenci se odpravljajo v Turčijo, kjer jih v soboto čaka tekma osmine finala proti UkrajiniPoslušaj avdioDopisnica Sara Ašanin GolePo včerajšnji visoki zmagi proti Franciji se slovenska košarkarska reprezentanca danes odpravlja v Istanbul, kjer jih v soboto čaka tekma osmine finala proti Ukrajini. Fantje se bodo najprej malo pogreli. V Helsinkih smo v zadnjem tednu namerili največ 18 stopinj sredi dneva, v Istanbulu pa se temperature čez dan gibajo blizu 30 stopinj. Temperatura v dvorani je bila, ne boste verjeli celo malo nižja od tiste zunanje. Toplega podnebja in višjih temperatur se veselijo tudi naši košarkarji. Slovenija ob Španiji ostaja edina neporažena ekipa na tem prvenstvu, na parketu se obe reprezentanti lahko srečata v polfinalu.Za Radio 1 dopisnica Sara Ašanin Gole