LIVE           051300300   0802255         Frekvence

TRETJA ZMAGA SLOVENIJE: Slovenski košarkarji so si z zmago nad Grki zagotovili napredovanje v osmino finala!

Luka Dončić: ''Dobri smo bili v obrambi, kar je najbolj pomembno''
Ključne besede: Eurobasket 2017, Helsinki, košarka, Evropsko prvenstvo
Slovenija je na evropskem prvenstvu v košarki stoodstotna - po Poljakih in Fincih so v Helsinkih premagali še Grke (78:72). Najboljši strelci pri Sloveniji so bili Luka Dončić z 22 točkami, Goran Dragić z dvajsetimi in Klemen Prepelič, ki jih je dosegel 16.V prvi četrtini včerajšnje tekme so imeli popolno dominacijo na igrišču slovenski košarkarji. V začetku drugega polčasa pa so se zadeve nekoliko obrnile. Naši košarkarji so se izgubljeno iskali po igrišču in Grkom dopustili da so prevzeli vodstvo in ga držali vse do 4 minut pred koncem tekme, ko je Luka Dončič z zabijanjem Slovenijo pripeljal do izenačenja. Po trojki Muriča in prostem metu Vidmarja je Slovenija ponovno prevzela pobudo na igrišču. Kot bi se fantje malo igrali z živci gledalcev. Na koncu je bil za zmago dovolj rezultat 78:72. Poslušaj avdioLuka Dončić o tekmi:Po tretji zmagi na Eurobasketu proti Grkom in večer pred prostim dnem, so se slovenski košarkarji v centru Helsinkov družili s Slovenskimi navijači. Okrog 300 slovenskih navijačev je prišlo v finsko prestolnico.Največ navijačev si je želelo fotografijo ali podpis Gorana Dragića, ki je vse zbrane ob prihodu tudi nagovoril.Danes je v skupini A v Helsinkih prost dan, že jutri pa slovenske košarkarje čaka predzadnja tekma v skupinskem delu proti Islandiji.Iz Helsinkov, Sara Ašanin Gole.Utrinki druženja z navijači:Košarkarji so imeli polne roke dela z deljenjem avtogramov ...Slikanjem z navijači ...Rokovanjem z navdušenimi navijači, ki jih spremljajo v HelsinkihSeveda je bilo treba narediti tudi kakšen selfieIn nenazadnje skupinska slika nasmejane družbe