Radio1_v_zivo

Eurobasket 2017 | 4. 9. 2017 6:49
TRETJA ZMAGA SLOVENIJE: Slovenski košarkarji so si z zmago nad Grki zagotovili napredovanje v osmino finala!
Luka Dončić: ''Dobri smo bili v obrambi, kar je najbolj pomembno''
Ključne besede:     Eurobasket 2017    Helsinki    košarka    Evropsko prvenstvo
Vir: Kzs Slovenija

Slovenija je na evropskem prvenstvu v košarki stoodstotna - po Poljakih in Fincih so v Helsinkih premagali še Grke (78:72). Najboljši strelci pri Sloveniji so bili Luka Dončić z 22 točkami, Goran Dragić z dvajsetimi in Klemen Prepelič, ki jih je dosegel 16.

V prvi četrtini včerajšnje tekme so imeli popolno dominacijo na igrišču slovenski košarkarji. V začetku drugega polčasa pa so se zadeve nekoliko obrnile. Naši košarkarji so se izgubljeno iskali po igrišču in Grkom dopustili da so prevzeli vodstvo in ga držali vse do 4 minut pred koncem tekme, ko je Luka Dončič z zabijanjem Slovenijo pripeljal do izenačenja.

Po trojki Muriča in prostem metu Vidmarja je Slovenija ponovno prevzela pobudo na igrišču. Kot bi se fantje malo igrali z živci gledalcev. Na koncu je bil za zmago dovolj rezultat 78:72.

''Mislim, da smo zelo dobro odigrali že od začetka ...''
Luka Dončić o tekmi:

Po tretji zmagi na Eurobasketu proti Grkom in večer pred prostim dnem, so se slovenski košarkarji v centru Helsinkov družili s Slovenskimi navijači. Okrog 300 slovenskih navijačev je prišlo v finsko prestolnico.

Največ navijačev si je želelo fotografijo ali podpis Gorana Dragića, ki je vse zbrane ob prihodu tudi nagovoril.
Danes je v skupini A v Helsinkih prost dan, že jutri pa slovenske košarkarje čaka predzadnja tekma v skupinskem delu proti Islandiji.

Iz Helsinkov, Sara Ašanin Gole.

Utrinki druženja z navijači:

Košarkarji so imeli polne roke dela z deljenjem avtogramov ...

Slikanjem z navijači ...

Rokovanjem z navdušenimi navijači, ki jih spremljajo v Helsinkih

Seveda je bilo treba narediti tudi kakšen selfie

In nenazadnje skupinska slika nasmejane družbe

#EUROBASKET NOVICE 2017

Eurobasket 2017 | 18. 9. 2017

ZGODOVINSKI TRENUTKI, OB KATERIH JE SLOVENCEM ZASTAL DIH: TAKO so naši fantje postali EVROPSKI PRVAKI!

TO PA JE NORO: Pred veliko finalno tekmo so že OBJAVILI končni REZULTAT?!?

Eurobasket 2017 | 17. 9. 2017
SLOVENIJA IMA ZLATO: Solze, smeh, nepopisno veselje in PONOS!

DEŽELAKOVI GANLJIVI ZAPISI: ''Borimo se za vsak centimeter košarkarskega parketa. Tako ni igrala še nobena slovenska generacija''

Eurobasket 2017 | 15. 9. 2017
TO MORAŠ VIDETI: Edinstveni posnetki naših košarkarjev po sinočnji ZMAGI ... naježila se ti bo koža!

Eurobasket 2017 | 13. 9. 2017
''Če ne bi varčeval za fasado, bi kaj lepega kupil tudi za domače in moja jutranja sotrpina Denisa in Jano''

GREMO V POLFINALE: Slovencem uspelo premagati Latvijce!

Prostovoljki iz Slovenije Manca in Martina o dogodku, kot je Eurobasket

PETA ZMAGA: Slovenski košarkarji v Instanbul odhajajo neporaženi!

Eurobasket 2017 | 6. 9. 2017
Te zanima, kako se po finsko naroči pivo? Preveri v mali slovarček finščine!

Eurobasket 2017 | 5. 9. 2017
Osupljiva četrta zmaga SLOVENSKE REPREZENTANCE!

To je človek, ki je postal zaščitni znak slovenskih navijačev

Eurobasket 2017 | 4. 9. 2017
ČAS ZA POČITEK: Po treh zmagah se bodo slovenski košarkarji lahko malce odpočili

Eurobasket 2017 | 3. 9. 2017
DRUGA ZMAGA SLOVENIJE: Finci veljali za težke nasprotnike, a so jih naši košarkarji premagali