LIVE           051300300   0802255         Frekvence

SLOVENCI slavili na otvoritveni tekmi EuroBasketa

Slovenski košarkarji premagali reprezentanco Poljske
Ključne besede: Eurobasket 2017, Helsinki, košarka, Evropsko prvenstvo
Otvoritvena tekma Eurobasketa je zaključena, Slovenija pa je prva reprezentanca, ki je zabeležila točke zmage. Končni rezultat je bil 90:81. Goran Dragić je dokazal, da je pravi kapetan reprezentance, s 30 točkami na današnji tekmi pa je dosegel tudi osebni rekord v reprezentančnem dresu. Med polčasom je bil prav on tisti, ki je fante vzpodbudil, da niso popustili v drugem polčasu tekme proti Poljakom."Nisem povzdignil glasu. Rekel sem, da bo tretja četrtina zelo pomembna, da bodo Poljaki prišli močni na igrišče, da pustimo sodnike na miru, tudi če bodo sodili za njih, nas Poljaki ne morejo premagati in to se je na koncu tudi zgodilo."Že pred začetkom tekme so bili slovenski navijači prepričani v zmago naše reprezentance in niso se zmotili. Kakšnih 200 slovenskih navijačev je navijalo v Hartwell Areni v Helsinkih, mnogi med njimi reprezentanco na velikih tekmovanjih spremljajo že več let. Jutrišnji dan bodo naši košarkarji izkoristili za treninge in priprave na sobotno tekmo proti domačim Fincem. To bo prava preizkušnja, saj jih čaka polna dvorana finskih navijačev.Za Radio 1 dopisnica iz Helsinkov, Sara Ašanin Gole