Radio1_v_zivo

Eurobasket 2017 | 31. 8. 2017 16:00
SLOVENCI slavili na otvoritveni tekmi EuroBasketa
Slovenski košarkarji premagali reprezentanco Poljske
Ključne besede:     Eurobasket 2017    Helsinki    košarka    Evropsko prvenstvo
Bravo fantje!

Otvoritvena tekma Eurobasketa je zaključena, Slovenija pa je prva reprezentanca, ki je zabeležila točke zmage. Končni rezultat je bil 90:81. Goran Dragić je dokazal, da je pravi kapetan reprezentance, s 30 točkami na današnji tekmi pa je dosegel tudi osebni rekord v reprezentančnem dresu. Med polčasom je bil prav on tisti, ki je fante vzpodbudil, da niso popustili v drugem polčasu tekme proti Poljakom.

"Nisem povzdignil glasu. Rekel sem, da bo tretja četrtina zelo pomembna, da bodo Poljaki prišli močni na igrišče, da pustimo sodnike na miru, tudi če bodo sodili za njih, nas Poljaki ne morejo premagati in to se je na koncu tudi zgodilo."

Že pred začetkom tekme so bili slovenski navijači prepričani v zmago naše reprezentance in niso se zmotili. Kakšnih 200 slovenskih navijačev je navijalo v Hartwell Areni v Helsinkih, mnogi med njimi reprezentanco na velikih tekmovanjih spremljajo že več let.

Jutrišnji dan bodo naši košarkarji izkoristili za treninge in priprave na sobotno tekmo proti domačim Fincem. To bo prava preizkušnja, saj jih čaka polna dvorana finskih navijačev.

Za Radio 1 dopisnica iz Helsinkov, Sara Ašanin Gole

#EUROBASKET NOVICE 2017

Eurobasket 2017 | 18. 9. 2017

ZGODOVINSKI TRENUTKI, OB KATERIH JE SLOVENCEM ZASTAL DIH: TAKO so naši fantje postali EVROPSKI PRVAKI!

TO PA JE NORO: Pred veliko finalno tekmo so že OBJAVILI končni REZULTAT?!?

Eurobasket 2017 | 17. 9. 2017
SLOVENIJA IMA ZLATO: Solze, smeh, nepopisno veselje in PONOS!

DEŽELAKOVI GANLJIVI ZAPISI: ''Borimo se za vsak centimeter košarkarskega parketa. Tako ni igrala še nobena slovenska generacija''

Eurobasket 2017 | 15. 9. 2017
TO MORAŠ VIDETI: Edinstveni posnetki naših košarkarjev po sinočnji ZMAGI ... naježila se ti bo koža!

Eurobasket 2017 | 13. 9. 2017
''Če ne bi varčeval za fasado, bi kaj lepega kupil tudi za domače in moja jutranja sotrpina Denisa in Jano''

GREMO V POLFINALE: Slovencem uspelo premagati Latvijce!

Prostovoljki iz Slovenije Manca in Martina o dogodku, kot je Eurobasket

PETA ZMAGA: Slovenski košarkarji v Instanbul odhajajo neporaženi!

Eurobasket 2017 | 6. 9. 2017
Te zanima, kako se po finsko naroči pivo? Preveri v mali slovarček finščine!

Eurobasket 2017 | 5. 9. 2017
Osupljiva četrta zmaga SLOVENSKE REPREZENTANCE!

To je človek, ki je postal zaščitni znak slovenskih navijačev

Eurobasket 2017 | 4. 9. 2017
ČAS ZA POČITEK: Po treh zmagah se bodo slovenski košarkarji lahko malce odpočili

TRETJA ZMAGA SLOVENIJE: Slovenski košarkarji so si z zmago nad Grki zagotovili napredovanje v osmino finala!

Eurobasket 2017 | 3. 9. 2017
DRUGA ZMAGA SLOVENIJE: Finci veljali za težke nasprotnike, a so jih naši košarkarji premagali