LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Mariborčani iz Beršebe z aktivnim izidom

V torek v Ljudskem vrtu še možnost
Ključne besede: nogomet, Maribor, liga prvakov,
Nogometaši Maribora so v sredo na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov v Beršebi v Izraelu izgubili proti Hapoelu z 1:2 (1:2). Vijoličasti so težko gostovanje dobro opravili, kljub dejstvu, da so v Hapoel odpotovali z željo po zmagi, pa so pred povratno tekmo zadržali dobro izhodišče, saj so dosegli gol v gosteh. Mariborčani so dobro začeli tekmo, v 9. minuti že imeli lepo priložnost, a je bil kapetan Marcos Tavares v prepovedanem položaju. Že minuto kasneje pa je kapetan upravičil svoj sloves in po napaki izraelske obrambe iz igre vrgel domačega vratarja ter dva izraelska obrambna igralca ter zabil za 0:1. A veselje gostov ni dolgo trajalo, že v 12. minuti je na semaforju pisalo 1:1, ko je z volejem Jasmina Handanovića premagal na tej tekmi najboljši posameznik dvoboja Anthony Nwakaeme. V nadaljevanju so imeli domači boljšo posest žoge, a do zaključnih strelov niso prišli nič pogosteje kot gostje. V 39. minuti je z močnim strelom z razdalje poskusil Dino Hotić, a je bil vratar Guy Haimov dobro postavljen. V 43. minuti je bil na pravem mestu Handanović, ko je bil znova nevaren Nwakaeme. Po samostojnem preigravanju je s pravim projektilom skušal presenetiti slovenskega vratarja, ki pa je žogo uspel ubraniti. V sodnikovem dodatku je Blaž Vrhovec na robu kazenskega nespretno posredoval pri prodoru Maorja Meliksona in sodnik Jonas Eriksson je pokazal na belo točko. Zanesljiv je bil Shir Tzedek. V 48. minuti je znova dobro posredoval Handanović, ki je bil uspešen tudi minuto kasneje, ko nalet Izraelcev ni pojenjal. Poskusila sta Maharan Radi in Melikson. V 55. minuti je Mitja Viler od daleč skušal presenetiti Haimova, a je izraelski varat z zadnjimi močmi žogo izbil. Dve minuti kasneje so Mariborčanipreveč zapletali pred golom domačih, zaključni strel pa je Vrhovec meril premalo natančno. V zadnjem delu so Mariborčani popravili posest žoge, še vedno pa je bil za gol Handanovića nevaren Nwakaeme. Pritisk Hapoela kljub vodstvu ni pojenjal, na drugi strani so skušali gostje doseči izenačujoči gol. V 90. minuti je spet poskusil Nwakaeme, a je Handanović strel odbil. Tudi v sodnikovem dodatku žoga ni našla poti v gol in ekipi sta se razšli z izidom iz prvega polčasa. Povratna tekma bo prihodnji torek v Ljudskem vrtu ob 20.45, kjer bi za Maribor zadostoval že rezultat 1:0.