Radio1_v_zivo


| 21. 9. 2016 9:13
Dan brez avtomobila v Ljubljani
Program pripravljajo četrtne skupnosti
Ključne besede:     ETM    Ljubljana    četrtne skupnosti    dan brez avtomobila
Zapore cest 22. septembra

Program na območjih zaprtih cest in ulic za motorni promet na Dan brez avtomobila, 22. 9.

2016

1. ČS Črnuče: del ulice Pot k sejmišču (severno od železniškega podhoda do prvega križišča)

Program: delavnice z JZ MOL Četrtni mladinski center Mladi zmaji Črnuče – prikaz varne uporabe rolanja in udeležbe v prometu ter risanje po asfaltu; telovadba na cesti – Društvo šola zdravja; OŠ Maksa Pečarja – preventiva in vzgoja v cestnem prometu – spodbujanje kolesarjenja in predstavitev varne vožnje s kolesom v cestnem prometu; Jadralni kljub Neptun Črnuče – prikaz jadranja na asfaltu.

2. ČS Posavje: Mucherjeva ulica

Program:

  • ob 10.40 bodo učenci in učitelji OŠ Danile Kumar iz nacionalnega in mednarodnega programa zaplesali nekaj plesov v vrstah;
  • ob 16.30 se bodo na ulici predstavili Sankukai karate klub Forum Ljubljana, z delavnico, ki bo mimoidočim omogočala, da se naučijo nekaj karate tehnik;
  • ob 17.30 se bodo predstavili otroci s skupnim treningom na prostem, ki bo trajalo 45 min (po želji se lahko obiskovalci treninga udeležijo); po nastopu se bodo izvajale delavnice; zaključek je predviden ob 19. uri.

3. ČS Bežigrad: del Železne ceste (na odseku med Hacquetovo in Kocbekovo ulico)

Program:

  • od 10.00 do 12.00 bo Vrtec Mladi rod – Enota VETRNICA pripravil gibalne in likovne dejavnosti na Železni cesti, in sicer risanje s kredami, podajanje žoge v koloni, nošenje žoge na loparju, plezanje skozi obroč, preskok čez ovire, igri ristanc in gumitvist;
  • od 10.00 do 12.00 bodo potekale aktivnosti osnovnih šol iz ČS Bežigrad (OŠ Savsko naselje, OŠ Franceta Bevka); Promet malo drugače – tekmovanje v »polževi vožnji«, poligon z ovirami za vožnjo s skirojem, risanje s kredami na asfalt (na temo mobilnosti ali prometne varnosti);
  • od 14.00 do 19.00 bo Mestna knjižnica Ljubljana – Knjižnica Bežigrad organizirala dogodek »To je knjiga iz knjižnice!«, ki bo na na Železni cesti v Severnem mestnem parku; šopoldan s knjižnico na prostem bomo preživeli v družbi z Roaldom Dahlom in njegovimi liki; Matilda, Charlie, VDV in še kdo nas čakajo v zabavnih igrah, nagradnem kvizu in ob branju knjig, več knjig in še več knjig;
  • od 15.00 do 19.00 bo potekal dogodek Dan Četrtne skupnosti Bežigrad – sklop kulturnega, športnega in tudi izobraževalnega dogajanja. Sodelujejo: JZ Mladi zmaji – ČMC Bežigrad; ŠD Sokol Bežigrad, človekINJE, Zavod BOB, Društvo Tolmun, Turistično društvo Bežigrad, Folklorna skupina Pušelc, Joga smeha, Pionirski dom – Center za kulturo mladih, Zavod Etnika, Sankukai Karate klub Forum Ljubljana, Območno združenje Rdečega križa Ljubljana, Klub staršev predšolskih otrok Bežigrad, Policijska postaja Ljubljana – Bežigrad, Plezalni center Balvanija, Spominčica – Alzheimer Slovenija in drugi;
  • na Železni cesti se bodo izvajale tudi različne športne aktivnosti (prstomet, mini košarka in mini nogomet, plezalna stena) in ustvarjalne delavnice.

4. ČS Center: del Cankarjeve ulice (med Beethovnovo cesto in Prežihovo ulico)

Program: od 10.00 do 14.00 se bo predstavljalo delo urgentnih služb, v sodelovanju z Gasilskim

društvo Ljubljana mesto, Policijsko postajo Ljubljana Center, Mestnim redarstvom MOL in

Srednjo zdravstveno šolo.

5. ČS Jarše: del Kopne poti (od križišča s Cesto na Obrije do Kopne poti 5)

Program:

  • od 10.00 do 14.30 bo Osnovna šola Nove Jarše pripravila različne športne aktivnosti učencev;
  • od 10.00 do12.00 bo Vrtec Jarše izvajal različne športne in druge aktivnosti;
  • od 10.00 do 12.00 bo Društvo upokojencev Šmartno ob Savi izvedlo medgeneracijsko
  • sodelovanje;
  • od 17.00 do 19.30 bo Društvo prijateljev mladine Šmartno ob Savi pripravilo vožnjo na čas s
  • skirojem in kolesom okoli ovir, igro »zemljokrast« in igro »ristanc«;
  • od 16.00 do 18.00 bo Prostovoljno gasilsko društvo Šmartno ob Savi pripravilo gasilske
  • dejavnosti na prostem.

6. ČS Moste: del Gortanove ulice (od Kosovelove ulice do vhoda v Park Kodeljevo)

7. ČS Polje: od gostišča Zajčja dobrava do parkirišča perutnine Ptuj na Hladilniški poti

Program:

  • od 8.00 do 18.00 brezskrben sprehod iz Polja proti Zalogu oziroma iz Zaloga proti Polju po krajinskem parku Zajčja dobrava
  • od 9.00 do 12.00 igranje malčkov iz vrtca Pedenjped in vrtca Miškolin na otroškem igrišču v Krajinskem parku Zajčja dobrava
  • od 16.00 do 18.00 kondicijski trening članov društva Baseball & softball društvo Zajčki, Polje

8. ČS Sostro: del Ceste II. grupe odredov (od Ceste 13. julija do Sostrske ceste)

Program:

od 8.00 do 13.00 bo OŠ Sostro izvedla aktivnosti vezane na preventivno vzgojo v cestnem

prometu (kolesarjenje, pravilna hoja in prečkanje cestišč, spoznavanje prometnih znakov) in

športne aktivnosti (tek, kolesarjenje, rolanje); v »trajnejši« opomin na ta dan, bodo otroci tudi

okrasili cestišče z risbami (kreda).

9. ČS Golovec: Jakčeva ulica

Program:

ob 15.00 nastop pevskega zbora učencev OŠ Karla Destovnika Kajuha in OŠ Božidarja Jakca

(himna Ljubljana.Zate.);

v okviru programa bo izvedena akcija »Osveščanje stanovalcev glede parkiranja v

Štepanjskem naselju«, kjer bodo na stojnicah svoje aktivnosti;

predstavili predstavniki Mestnega redarstva MOL, PP Moste in podjetja Snaga;

program se bo zaključil predvidoma ob 17. uri.

10. ČS Rudnik: del Ižanske ceste (od Karlovškega mosta do Orlove ulice)

Program:

od 10.00 do 16.00 bodo potekale predstavitve in delavnice, sodelovala pa bodo naslednja

društva/zavodi:

- ŠRD Bober – predstavitev borilnih veščin z razstavnimi panoji in oglasnim materialom;

- Snaga d.o.o. – ustvarjalna delavnica ponovne uporabe izdelkov;

- Vrtec Galjevica – predstavitev spretnosti in varne vožnje s kolesi, postavitev dveh kolesarskih

poligonov (med 10. in 12. uro);

- OŠ Oskarja Kovačiča – predstavitev varne vožnje in varnih poti v šolo;

- Biotehniški izobraževalni center – predstavitev izobraževalnih programov in manjša

degustacija izdelkov;

- Društvo Šola zdravja – sodelovanje s stojnico in nastopom;

- Sadjarsko in vrtnarsko društvo v Ljubljani – predstavitev društva;

- JP VO-KA – predstavitev dejavnosti (kolo sreče, maskota Cevko, ustvarjalne delavnice za

otroke).

11. ČS Trnovo: Eipprova ulica

Program: OŠ Trnovo s svojimi učenci in učenkami bo na območju zapore v dopoldanskem času izvedla

pouk prometne vzgoje.

12. ČS Vič: del Splitske ulica (pred OŠ Bičevje)

Program: ob 10.30 se bo izvajal nekoliko prirejen pouk na ulici in dvorišču pred šolo.

13. ČS Rožnik: del ceste Rožna dolina c. XVI (od ceste Rožna dolina c. XXI do objekta Rožna

dolina, c. XVI/40)

Program:

  • od 10.00 do 11.00: v igri »med dvema ognjema« se bodo pomerili učenci 5. razredov OŠ Vič, OŠ Vrhovci in OŠ Majde Vrhovnik;
  • od 10.00 do 12.00: policisti se predstavijo; pogovor z otroci o varnosti v prometu in prometni vzgoji;
  • od 11.00 do 12:00: kolesarski poligon – program prometne vzgoje za otroke Vrtca Vrhovci, enote Rožnik, v starosti 4–6 let.

14. ČS Šiška:del Vodnikove ceste (od ulice Pod Hribom do Šišenske ceste)

Program:

Pred Vodnikovo domačijo

10.00–20.00 Knjižnica pod krošnjami

10.00–18.00 Predstavitev izdelkov VDC Tončke Hočevar

10.00–12.00 Risanje s kredo

16.00 Nastop Policijskega pihalnega orkestra

17.00 Nastop zbora VDC Tončke Hočevar

? Pred Vrtko centrom

10.00–20.00 Ozelenimo Vodnikovo – ulična predstavitev vrtnih rastlin

10.00–20.00 Zbiranje predlogov za ureditev Vodnikove

17.00–20.00 Peka vaflov na ulici

Pred Alajo

10.00–20.00 Predstavitev izdelkov za zdravo življenje

10.00–20.00 Labirint Ljubljana - predstavitev

10.00–20.00 Predstavitev Prostovljnega gasilskega društva Zgornja Šiška

16.00–20.00 Osebna svetovanja o prehranjevanju

16.00–20.00 Fitnes vadba na prostem

17.00 Nastop plesne šole Kazina

15. ČS Dravlje: del Kamnogoriške ceste (od Ulice bratov Babnik do Čebelarske ulice)

Program:

od 9.30 do 11.30 bo vrtec Mojca, enota muca izvedel aktivnosti:

- pravljice pod krošnjami;

- risanje s kredo;

- gibalni poligoni (padalo, vožnja s štirikolesniki ter s poganjalci in skiroji med ovirami).

od 9.30 do 11.30 bo Osnovna šola Miška Kranjca izvedla različne športne igre

ob 16.30 bo Športno društvo Dravlje izvedlo predstavitev vadbe Tai-Chi ter 4. Draveljski tek:

- 17.00 start za otroke

- 17.30 start za odrasle

16. ČS Šentvid: Komacova ulica

Program: od 17.00 do 19.00 otroške delavnice v izvedbi in vodenju ga. Adele Trunk.

17. ČS Šmarna gora: del Ceste v Gameljne (od križišča v Šmartnem do pokopališča)

Program: otroci bodo risali s kredo po cestišču na temo prometne varnosti; k sodelovanju bo povabljena

tudi policija.