LIVE           051300300   0802255         Frekvence

15 NEPOZABNIH fotografij z olimpijskih iger 2016

Fotke iz Ria, ki ti bodo pogrele srce in ostale v spominu
Ključne besede: rio 2016, olimpijske igre, usain bolt, michael phelps, neymar
Poletne olimpijske igre 2016 v Riu so bile absolutno epske! Videli smo marsikaj, od pozitivnega do negativnega - od spoštovanja vrednih vrhunskih športnikov do zelo čudnih zgodbic o oropanih športnikih in prav zato so se zapisale v zgodovino kot ene bolj zanimivih. Srce olimpijskih iger pa je verjetno športni duh in prepričanje, da s trdim delom lahko uspeš uresničiti marsikaj, česar pa v Riu ni manjkalo.        1. Brazilska igralka rugbija Isadora Cerullo se je po tekmi zaročila s svojo punco. To je bila prva zaročitev na olimpijskih igrah v Riu.         2. Jamajčan Usain Bolt in njegov kanadski rival Andre de Grasse sta bila toliko pred ostalimi med na polfinalni tekmi tek na 200 metrov, da sta na obraz lahko narisala širok nasmešek.         3. Tale fotografija odbojkašic, na levi Egipčanka Doaa Elghobashy, na desni pa Nemka Kira Walkenhorst, pooseblja olimpijske igre. Gre za narode različnih kultur in veroizpovedi, ki se v miru združijo zaradi ljubezni do športa.       4. Novozelandka Nikki Hamblin (levo) se je ustavila, da bi pomagala ameriški tekmovalki Abbey D'Agostino, potem ko se je med tekom na 5000 metrov zaradi vročine, zgrudila na tla, Novozelandka pa za njo. Potem sta skupaj zaključili tekmo.         5. Ameriška Katie Ledecky se je razjokala, potem ko je osvojila svojo že četrto medaljo na olimpijskih igrah in s tem tudi porušila osebni rekord, tekmo pa končala kar 11 sekund pred ostalimi.        6. Jamajška šprinterka Elaine Thompson je imela najbolj neverjetno reakcijo po zmagi v disciplini tek na 100 metrov in se tako "zacementirala" kot najhitrejša ženska na svetu.         7. Ameriška gimnastičarka Aly Raisman je zajokala od sreče potem, ko je spoznala, da je osvojila srebrno medaljo. Leta 2012 je v Londonu za las izgubila bronasto medaljo, zato je bilo veselje še toliko večje.         8. Ameriška plavalka Simone Manuel je poskrbela za neprecenljivo reakcijo, potem ko je spoznala, da je osvojila zlato medaljo na 100 metrov v prostem slogu. S tem je postala prva temnopolta ženska v olimpijski zgodovini, ki je osvojila zlato medaljo v tej disciplini.         9. Britanski tekač Jonny Brownlee je pred ciljem upočasnil tempo na triatlonu za moške, da bi počakal svojega brata Alistarja. Brata sta osvojila zlato in srebrno medaljo in se od veselja ulegla na tla.         10. Ameriški plavalec Michael Phelps ni samo najboljši olimpijec vseh časov, je tudi skrbnen novopečeni očka. Na tej sliki je v naročje vzel svojega sina Boomerja, potem ko je osvojil zlato medaljo.         11. Kapetan Neymar je dosegel zmagoviti zadetek v podaljšku, ko sta ekipi morali izvajati kazenske strele, saj je bil ob koncu tekme rezultat izenačen (1:1). Tako je Brazilija končno osvojila olimpijski naslov, zvezdnik Neymar pa planil v jok od sreče ter s tem osvojil srca ljudi po svetu.         12. Kitajska plavalka Fu Yuanhui sploh ni vedela, da je osvojila bronasto medaljo na 100 metrov hrbtno, vse dokler je ni o tem obvestila novinarka. Zares fantastičen trenutek.         13. Ameriška kolesarka Kristin Armstrong se je vpisala v zgodovino, saj je pri 42 letih v Riu osvojila zlato medaljo. Postala je tudi prva kolesarka, ki je osvojila tri zlate medalje v isti disciplini. Veselje po prejemu zlate medalje je delila s svojim sinčkom Lucasom.           14. Ena najbolj ikoničnih fotografij iz Ria je zagotovo tale selfie Severno-Korejske gimnastičarke Hong Un Jong z Južno-Korejsko predstavnico te iste discipline Lee Eun-Ju. Državljani teh držav imajo redke stike drug z drugim, saj so odnosi med državama zelo zaostreni.         15. Ameriška gimnastičarka Simone Biles je po osvojitvi zlate medalje v gimnastiki (posamično) pomahala množici. Drobna tekmovalka je tako postala ena najboljših gimnastičark vseh časov.