LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Celje ima že dve olimpijski medalji

Ana Velenšek je osvojila bronasto medaljo
Ključne besede: Ana Velenšek, bronasta medalja, OI, Marjan Fabjan, judo
Prvi slovenski komplet olimpijskih medalj v Riu de Janeiru je popoln. Zlatu judoistke Tine Trstenjak in srebru kajakaša Petra Kauzerja se je včeraj pridružil bron judoistke Ane (Anamari Klementine) Velenšek. 25-letnica iz Šmartnega v Rožni dolini je v Riu tekmovala s poškodovanim levim kolenom (prednje vezi ima pretrgane, stranske pa natrgane) in kljub temu v kategoriji do 78 kilogramov osvojila bronasto medaljo. Kot je povedala po osvojeni medalji, sta s trenerjem Marjanom Fabjanom za vsako tekmico posebej pripravila taktiko borbe, s katero je bilo poškodovano koleno čim manj obremenjeno. V boju za bron z Nemko Luise Malzahn se je tako poslužila davljenja in tekmico prisilila k predaji. Olimpijska prvakinja je še drugič zapored v kategoriji do 78 kilogramov postala ameriška judoistka Kayla Harrison.   Slovenska judo olimpijska reprezentanca se bo z bronasto Ano Velenšek in olimpijsko prvakinjo Tino Trstenjak iz Ria vrnila v nedeljo z letalom, ki bo pristalo v Trstu. V ponedeljek pa bo na Lopati za dobitnici olimpijskih medalj tudi velik sprejem.   Poleg Velenškove in Trstenjakove so se na tatamiju v Riu borili tudi trije njuni klubski kolegi. Adrian Gomboc je v kategoriji do 66 kilogramov osvojil 5. mesto, Rok Drakšič in Mihael Žgank pa sta v kategoriji do 73 kilogramov oziroma do 90 kilogramov izgubila že v prvih borbah. Drakšiča je premagal Izraelec Sadi Muki, Žganka pa Srb Aleksandar Kukolj.