LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Celjanka Tina Trstenjak je olimpijska prvakinja

Slovenski judo ima novo šampionko
Ključne besede: Tina Trstenjak, olimpijska prvakinja, zlata medalja, Rio, judo
Celjanka Tina Trstenjak, članica JK Z'dežele Sankaku Celje, je včeraj na poletnih olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojila zlato olimpijsko medaljo. Varovanka trenerja Marjana Fabjana je postala olimpijska prvakinja v kategoriji do 63 kilogramov, v kateri je zlato olimpijsko medaljo pred štirimi leti v Londonu osvojila tudi Urška Žolnir. Tina Trstenjak je na poti do olimpijskega zlata v Riu najprej premagala Italijanko Edwige Gwend, sledili sta zmagi proti Kitajki Junčiji Jang in Brazilki Mariani Silvo, v finalu pa je 25-letna Celjanka nato premagala še Francozinjo Clarisso Agbegnenouvo.   Po zaslugi Trstenjakove je Slovenija v Riu osvojila prvo medaljo, ki je hkrati tudi 20. slovenska medalja slovenskih športnikov na poletnih olimpijskih igrah. Zbirka celjskih in hkrati slovenskih olimpijskih medalj v judu se lahko v Riu še poveča. Danes se bo v kategoriji do 90 kg boril Mihael Žgank, jutri pa bo v kategoriji do 78 kg tekmovala Ana Velenšek.