Radio1_v_zivo

| 10. 8. 2016 9:36
Celjanka Tina Trstenjak je olimpijska prvakinja
Slovenski judo ima novo šampionko
Ključne besede:     Tina Trstenjak    olimpijska prvakinja    zlata medalja    Rio    judo
 Tina Trstenjak
Tina Trstenjak je šla včeraj po stopinjah Urške Žolnir.

Celjanka Tina Trstenjak, članica JK Z'dežele Sankaku Celje, je včeraj na poletnih olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojila zlato olimpijsko medaljo. Varovanka trenerja Marjana Fabjana je postala olimpijska prvakinja v kategoriji do 63 kilogramov, v kateri je zlato olimpijsko medaljo pred štirimi leti v Londonu osvojila tudi Urška Žolnir. Tina Trstenjak je na poti do olimpijskega zlata v Riu najprej premagala Italijanko Edwige Gwend, sledili sta zmagi proti Kitajki Junčiji Jang in Brazilki Mariani Silvo, v finalu pa je 25-letna Celjanka nato premagala še Francozinjo Clarisso Agbegnenouvo.

Po zaslugi Trstenjakove je Slovenija v Riu osvojila prvo medaljo, ki je hkrati tudi 20. slovenska medalja slovenskih športnikov na poletnih olimpijskih igrah. Zbirka celjskih in hkrati slovenskih olimpijskih medalj v judu se lahko v Riu še poveča. Danes se bo v kategoriji do 90 kg boril Mihael Žgank, jutri pa bo v kategoriji do 78 kg tekmovala Ana Velenšek.