LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Evropska prvakinja

Tina Trstenjak
Ključne besede: Tina, ebvrospka prvakinja, judo
Celjska judoistka Tina Trstenjak je postala evropska prvakinja. Slovenski uspeh je z bronasto medaljo dopolnil Rok Drakšič. V ruskem Kazanu, ki je minuli teden gostil člansko evropsko prvenstvo v judu, je slovenska reprezentanca osvojila dve medalji. Za obe sta poskrbela člana celjskega judo kluba Z'dežele Sankaku Tina Trstenjak in Rok Drakšič. Trstenjakova je osvojila zlato medaljo in naslov evropske prvakinje v kategoriji do 63 kg, kjer je bila v finalu boljša od Avstrijke Kathrin Unterwurzacher. Rok Drakšič pa si je v kategoriji do 73 kg priboril bron, potem ko je v boju za 3. mesto premagal reprezentančnega kolega Martina Hojaka. Medaljo sta imela na dosegu rok tudi klubska kolega Trstenjakove in Drakšiča, Adrian Gomboc in Ana Velenšek, a sta oba izgubila borbi za 3. mesto. Gomboc je bil peti v kategoriji do 66 kg, Velenškova pa peta v kategoriji do 78 kg.