Radio1_v_zivo

Dvojna krona
| 24. 5. 2012 13:15
Mariborčani tudi pokalni prvaki
Ključne besede:     NK Maribor    NK Celje    pokal    dvojna krona    sanjska sezona
NK Maribor
Letošnja sezona je bila za vijoličaste popolna.

Nogometaši Maribora so včeraj zaključili izjemno uspešno sezono. Osvojenemu 10. naslovu državnega prvaka so dodali še pokalno lovoriko. Priigrali so si jo sinoči v Stožicah, po epskem boju z nogometaši Celja.

Tekma se ni začela po vijoličnih notah, saj so grofje v 36. minuti preko Romiha povedli. Mariborčani so izenačili na začetku drugega polčasa, ko je zadel Volaš.

V rednem delu srečanja nato nobena ekipa več ni dosegla zadetka. Sledili so podaljški, v katerih so povedli Celjani, Mariborčani pa izenačili. Sledila je loterija. Streli z bele točke.

Pri slednjih so bili bolj zbrani vijoličasti, ki so na koncu slavili s 5:4. Na ta način so si priigrali dvojno krono ter v sanjskem slogu zaključili nadvse uspešno sezono.

Trenutna zasedba vijoličastih je dvojni pokal osvojila tretjič v klubski zgodovini.