LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Dvojna krona

Mariborčani tudi pokalni prvaki
Ključne besede: NK Maribor, NK Celje, pokal, dvojna krona, sanjska sezona
Nogometaši Maribora so včeraj zaključili izjemno uspešno sezono. Osvojenemu 10. naslovu državnega prvaka so dodali še pokalno lovoriko. Priigrali so si jo sinoči v Stožicah, po epskem boju z nogometaši Celja. Tekma se ni začela po vijoličnih notah, saj so grofje v 36. minuti preko Romiha povedli. Mariborčani so izenačili na začetku drugega polčasa, ko je zadel Volaš. V rednem delu srečanja nato nobena ekipa več ni dosegla zadetka. Sledili so podaljški, v katerih so povedli Celjani, Mariborčani pa izenačili. Sledila je loterija. Streli z bele točke. Pri slednjih so bili bolj zbrani vijoličasti, ki so na koncu slavili s 5:4. Na ta način so si priigrali dvojno krono ter v sanjskem slogu zaključili nadvse uspešno sezono. Trenutna zasedba vijoličastih je dvojni pokal osvojila tretjič v klubski zgodovini.