LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Zgodovinski uspeh

Maribor proti lanskim finalistom
Ključne besede: NK Maribor, zgodovinski uspeh, evropska liga, Braga, Birmingam, Bruge, Glasgow Rangers
Nogometašem Maribora je uspelo. V povratni tekmi play-offa za uvrstitev v Evropsko ligo so na Ibrox Parku remizirali z Glasgow Rangersi. To pa je bilo, upoštevaje izid prve tekme (2:1 za Maribor), dovolj za uresničetev sanj. Prvi polčas povratnega srečanja na Škotskem se je končal z 0:0. V 55. minuti pa so Mariborčani preko Volaša povedli. Rangersi so nato napadali, a jalovo. Vendar jim je naposled le uspelo. Po kotu se je v kazenskem prostoru vijoličastih najbolje znašel Bocanegra ter premagal Handanovića. Pisala se je 75. minuta. Rangersi bi morali zadeti še enkrat, če bi želeli 'izsiliti' podaljšek. Na srečo so bili Mariborčani v zadnjih minutah tekme dovolj zbrani. Tako so se veselili drugega največjega uspeha v klubski zgodovini ter posledično v slovenskem nogometu. Prav na včerajšnji dan pred dvanajstimi leti se je nogometašem Maribora uspelo uvrstiti v elitno ligo prvakov. Ob prihodu v domovino so igralci NK Maribor žareli od zadovoljstva. Pričakali so jih številni navijači. Mnogi igralci so poudarili, da se šele sedaj zavedajo, kako velik posel so opravili. Vsi, navijači in ljudje iz kluba, so nestrpno čakali 13. uro. Takrat naj bi namreč Maribor na žrebu v Monacu dobil nasprotnike, s katerimi se bo 'udaril' v skupinskem delu lige Europa. Malo pred 14. uro je bila kroglica, v kateri se je skrival listič z napisom NK Maribor tudi izžrebana. Vijoličasti bodo igrali v skupini H z lanskoletnimi finalisti Evropske lige, nogometaši Brage. Poleg omenjenih moštev bosta v tej skupini še angleški Birmingham in belgijski Brugge. Žreb bi težko označili za ugoden, ni pa najslabši.