LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Rokometaši so obstali

V prvi ligi
Ključne besede: rokomet, prva liga
Rokometaši so obstali v prvi ligi. Ekipa Šmartno Herz Factor banka, ki je večino prvenstva zasedala zadnje mesto, je ob odličnem vzdušju premagala Slovenj Gradec in si zagotovila obstanek. Tekmo je z zadetkom odprl Grujčić, nato pa so v vodstvo prešli domači rokometaši. Vodili so do konca prvega polčasa, največ pa z 11:8 po zadetku Simončiča v 22. minuti. Šmartno je v drugem delu odlično nadaljevalo in si priigralo že pet golov prednosti. A Slovenj Gradec se še ni vdal. Gostje so se približali le na gol, potem ko je Merdanovič v 48. minuti zadel za 22:21. Domači so po minuti odpora ponovno prišli do večje prednosti, z nekaj pomembnimi obrambami se je izkazal tudi Muratovič. Končni rezultat 32:27 pa je postavil Šmejc. V Šmartnem pri Litiji se torej vidimo tudi naslednjo sezono v 1. slovenski rokometni ligi.