LIVE           051300300   0802255         Frekvence

V Ljutomeru so nagradili najboljše športnike

Športnika leta 2018 sta postala David Žibrat in Brina Stajnko
Ključne besede: Ljutomer, športnik, izbor, Olga Karba, Harry Steržaj, Miroslav Rauter
Včeraj je v ljutomerskem Domu kulture potekala že 49. razglasitev najboljših športnikov Športne zveze Ljutomer v letu 2018. Slavnostni gost je bil dvakratni svetovni in večkratni državni prvak v kegljanju, Harry Steržaj. Zbrane je nagovoril tudi predsednik Športne zveze Ljutomer, Miroslav Rauter in županja občine Ljutomer Olga Karba. Naziv športnik leta je osvojil David Žibrat, na drugo in tretje mesto sta se uvrstila Narsej Lackovič in Jože Sagaj mlajši. Naziv športnica leta 2018 je osvojila Brina Stanjko, drugo in tretje mesto pa sta osvojili Mojca Mužič in Nuša Špindler. Športno društvo leta je postal Ženski odbojkarski klub Ljutomer, na drugo in tretje mesto se je uvrstila judo sekcija TVD Partizan Ljutomer in Športno društvo KMN Meteroplast. Posebna priznanja Športne zveze Ljutomer pa so prejeli Sara Rojnik, KMN Meteorplast U13, Tija Janžekovič, Barbara Skuhala, Sara Makovec, Veronika Mikl, ŠŠD Stročja vas in Andrej Marinič. Dobitniki nagrad za osvojene medalje na evropskih in svetovnih prvenstvih so David Žibrat, Alibi bar – Top gun in Mojca Mužič. Nagrade za perspektivne športnice so prejele Neja Feguš, Antonija Kosi, Alisa Oletič, Urška Rižnar, Lorena Viher in Lea Zabavnik. Nagrade za najbolj perspektivne športnike so prejeli Niko Osterc, Mihael Rostaher, Anej Rudolf in Gabrijel Zadravec. Dobitniki nagrad za osvojene medalje na državnih šolskih športnih tekmovanjih pa so Urška Rižnar, Niko Kuzma, Nejc Škrget, Sara Vrbančič, ekipa OŠ Veržej, ekipa GFML in Veronika Heric.