LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Slovenske košarkarje čaka težek boj z Latvijci

Latvijci bodo za slovenske košarkarje trd oreh
Ključne besede: Eurobasket 2017, košarka, Evropsko prvenstvo, Turčija, Istanbul
Prvi dve tekmi sta že odigrani in dobili smo dodatni dve ekipi tekem četrtfinala. Na Prvi tekmi med Črno Goro in Latvijo so imeli popolno prevlado na igrišču slednji, črnogorci jim nakakor niso bili kos. Latvijci so na koncu slavili z visoko razliko kar 32 točk. Tekmo so si ogledali tudi slovenski košarkarji. Latvijci pa so na tekmi dokazali, da bodo v četrtek trd oreh za izbrano vrsto selektorja Kokoškova.V drugi tekmi dneva med Srbijo in Madžarsko tako velike razlike sicer ni bilo, so pa zanesljivo celotno tekmo na igrišču dominirali Srbi. Madžari so se jim še najbolj približali dobro minuto pred koncem prvega polčasa, ko je bil rezultat 42:38 za Srbe.Prva dva četrtfinalna para tako že imamo. Slovenci se bodo pomerili z ekipo Latvije, Italijani pa s Srbi.Po včerajšnjih tekmah imamo vseh osem četrtfinalnih ekip. V prvi popoldanski tekmi so španci brez težav porazili domačo košarkarsko ekipo Turkov z rezultatom 73:56.V večerni tekmi med Hrvaško in Rusijo pa smo videli manjše presenečenje. Hrvati, ki so v prvem delu izgubli le proti Španiji, in še na tisti tekmi pokazali, da je špansko ekipo letos mogoče premagati, so bili proti Rusom popolnoma nemočni. Nadigrali so jih z rezultatom 101:78. Jutri sta na vrsti prvi četrtfinalni tekmi, ob 17:45 si bosta nasproti stali Španija in Nemčija, ob pol 9-ih zvečer pa tekma Slovenije proti Latviji.Današnje dopoldne bodo slovenski košarkarji preživeli na treningu v fitnesu, zvečer pa jih čaka trening v Sinan Erdem areni. Za Radio 1 dopisnica Sara Ašanin Gole