LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Osupljiva četrta zmaga SLOVENSKE REPREZENTANCE!

Islandija pokleknila pred slovenskimi mojstri
Ključne besede: Slovenija, Islandija, tekma, zmaga, košarka, Helsinki, Eurobasket
Predzadnja tekma slovenske reprezentance na Finskem se je končala po pričakovanjih. Islandci so v prvi četrtini celo prevzeli vodstvo, a že v drugi četrtini so izbranci selektorja Kokoškova igro speljali na pravi tir. Pohvale gredo navijačem Islandije - v Hartwall Areni jih je bilo okrog 1.400, glasno so navijali za svoje košarkarje tudi, ko so le ti zaostajali za skoraj 30 točk in tako je na prav vsaki tekmi.Tekma proti Islandiji bo v zgodovino zapisana kot prva tekma Slovenije na evropskih prvenstvih, na kateri so košarkarji dosegli več kot 100 točk. Met za okroglih 100 je dobre tri minute pred koncem zadel Jaka Blažič, ki bo sedaj moral soigralcem plačati pico.Jutri naše košarkarje čaka še zadnja teka skupinskega dela proti Franciji. Tekma bo na sporedu ob 13:45 po slovenskem času. Za Radio 1 dopisnica Sara Ašanin Gole