LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Maribor preko Zrinjskega na prag lige prvakov

Čaka jih islandski tekmec, žal pa tudi izredi mariborskih navijačev
Ključne besede: Maribor, nogomet, liga, prvakov
Nogometaši Maribora so v Ljudskem vrtu v povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov igrali neodločeno z Zrinjskim iz Mostarja 1:1, polčas 1:1, in se s skupnim izidom 3:2 prebili v tretji predkrog, kjer jih 25. ali 26. julija čaka islandski Hafnarfjördur. Mariborčani so si lepo popotnico pred sredinim nadaljevanjem pripravili že na gostovanju v Mostarju, kjer so po golih Luke Zahovića in Marcosa Tavaresa slavili zmago z 2:1. Tokrat domači niso najbolje začeli, a jih neodločen izid vodi v tretji predkrog, ki jim tako že zagotavlja dodatne evropske jesenske tekme. Za goste je tokrat v 7. minuti zadel Ognjen Todorović, za Maribor je v 27. izenačil Mitja Viler. Darko Milanič, trener Maribora je po sredini tekmi povedal: "Izredno smo zadovoljni s tem, da smo v naslednjem krogu, da imamo še priložnosti za borbo na evropski sceni. To je bil naš cilj, ki smo ga uresničili. Igrali smo proti dobremu nasprotniku, trpeli na igrišču, bili obremenjeni, imel sem občutek, da nismo bili pravi. A uspelo nam je, fantje si zaslužijo čestitke, ekipa je naredila, kar je morala, veliko dobrih stvari že na gostovanju, danes pa so se nam že po prvi podaji malo tresle noge. Malo smo izgubili samozaupanje, ko je prišlo do nekaj napačnih podaj. V prvem polčasu smo imeli po desni strani nekaj težav, ki jih nismo dobro rešili, v drugem polčasu je bilo potrebno fante postaviti na noge. Morali smo biti potrpežljivi, načrt je bil, da pokažemo več energije, saj nismo dovolj sprintali, preprosto smo bili preveč pasivni. Kljub temu, da je imel nasprotnik pobudo na igrišču, smo se branili brez težav, pred našim golom ni gorelo, dobro smo se ubranili. Tudi v naslednjem krogu moramo biti boljši in takšni tudi bomo. Ta teden se bomo na novega nasprotnika pripravili, morali bomo biti bistveno boljši. Fantje imajo vso podporo, sploh tisti, ki so zelo 'zeleni' na evropskem področju. Pred Islandci ne sme biti nobene arogance, prepotentnosti, biti moramo realni, v naslednjih dneh bomo dodobra analizirali njihovo igro." Blaž Slišković, trener Zrinjskega je po končani tekmi v sredo v Mariboru dejal: "Predvsem čestitke Mariboru, da je napredoval v naslednji krog. Želim jim napredovanje tudi v prihodnje. Mi smo danes dobro predstavili svoj kraj in klub, prikazali lep nogomet. Tekma je tekla, tako kot smo si želeli, zadeli smo kmalu na začetku, nadzirali igro, igrali kakovostno prvi polčas. Maribor ni želel ničesar prepustiti naključju, čakal je na naše napake in z izenačujočim zadetkom napredoval. Prikazali smo dobro igro, ni pa nam uspelo zmagati. To je nogomet, naše napake ne zmanjšujejo kakovosti Maribora, ki ima izkušnje, zato še enkrat čestitke gostiteljem. Vse naše težave so se začele, ko je v igro vstopil Marcos Tavares, to je njihov 'joker', legenda kluba, zato tudi pred tekmo nisem pričakoval prevelikih sprememb v začetni postavi Maribora, bodo pa morali v prihodnje prikazati še boljšo igro, saj tudi Islandci igrajo dober in kakovosten nogomet." Sredino povratno kvalifikacijsko tekmo za preboj v ligo prvakov med Mariborom in Zrinjskim so začinili tudi navijači. Mariborski privrženci naj bi gostom iz Mostarja skandirali "ubij ustaša". Iz policijske uprave Maribor so sporočili, da so obravnavali štiri kršitve javnega reda in miru, izdali so sedem plačilnih nalogov, šest so jih pridržali. Po poročanju srbske tiskovne agencije Tanjug so v prvem polčasu najzvestejši navijači Maribora vzklikali nacionalistični "ubij ustaša". Evropska nogometna zveza (Uefa) tovrstnih skandiranj ne tolerira, zato Mariboru grozi kazen disciplinske komisije. Iz policijske uprave Maribor so sporočili, da so policisti pred in med tekmo obravnavali skupno štiri kršitve javnega reda in miru. Sedmim kršiteljem so policisti izdali plačilne naloge, šest od njih pa so do zaključka nogometne tekme tudi pridržali. Ker sta med omenjenimi bila dva, ki sta v preteklosti že kršila predpise na javnih zbiranjih, so jima policisti izrekli še ukrep prepovedi udeležbe na športnih prireditvah po 62. členu Zakona o nalogah in pooblastilih policije. Med eno od teh kršitev so kršitelji poškodovali požarni alarmni senzor na eni od bližnjih trgovin. Materialna škoda znaša okoli 200 evrov. Policisti bodo glede na odločitev oškodovane trgovine o pregonu, kar bodo storili pisno, z ustreznim dokumentom seznanili pristojno tožilstvo. Pred tekmo so obravnavali tudi poškodovanje kombiniranega vozila gostujočih navijačev, na katerem je nastalo za okoli 1000 evrov materialne škode. Ker oškodovanec ni podal predloga za pregon, bodo policisti pristojnemu tožilstvu poslali poročilo.