LIVE           051300300   0802255         Frekvence

V petek bodo v Velenju odprli novi skakalnici

Skoki se začenjajo v petek
Ključne besede: Velenje, novi skakalnici, skoki, tekma
V petek ob 19.30 uri bodo v Velenju odprli dve novi skakalnici Smučarsko skakalnega centra Velenje. Gradnjo dveh novih skakalnic, dolgih 35 in 55 metrov, so v Velenju končali lani. Novi skakalnici ustrezata najnovejši tehniki smučarskih skokov in sta ustrezni za trening mlajših selekcij v ženski in moški konkurenci. V sklopu izgradnje skakalnic so obnovili tudi sodniški stolp, klubske prostore, namestili novo varovalno ograjo, uredili tribune za gledalce in okolico.    Naložba je stala približno 600 tisoč evrov.   Prva uradna skoka bosta v petek izvedla člana Smučarsko skakalnega kluba Velenje Jerneja Brecl in Rolando Kaligaro. 15-letna Jerneja Brecl je januarja letos v slovenski ekipi osvojila srebrno medaljo na mladinskem svetovnem prvenstvu v ZDA in 2. mesto v skupnem seštevku Alpskega pokala v minuli sezoni.    Rolando Kaligaro, je trener in nekdanji tekmovalec kluba, najuspešnejši je bil v devetdesetih letih 20. stoletja, bil je dolgoletni državni reprezentant v smučarskih skokih in nordijski kombinaciji. Leta 1996 je bil športnik leta Mestne občine Velenje, saj je z ekipo Slovenije v italijanskem Asiagu osvojil bronasto medaljo na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijski kombinaciji.   V petek bo v Velenju na novih skakalnicah od 20.30 ure dalje potekala revijalna tekma za 1. pokal Mestne občine Velenje v smučarskih skokih, in sicer v kategorijah dečki do 15 let, člani absolutno in članice absolutno. Sodelovali bodo tudi člani  slovenske mladinske reprezentance. Kvalifikacije skakalcev se bodo začele že ob 17.30 uri.